Погода на Кубі:

Погода у Гавані, Куба

Яндекс.Погода

Погода у Варадеро, Куба

Яндекс.Погода

Погода у Кайо-Коко, Куба

Яндекс.Погода

Погода у Кайо-Ларго, Куба

Яндекс.Погода

Погода у Сантьяго-де-Куба, Куба

Яндекс.Погода

Погода у Тринидад, Куба

Яндекс.Погода
Погода в містах Куби
24-й Міжнародний фестиваль сигар у Гавані
Главная 24-й Міжнародний фестиваль сигар у Гавані

24-й Міжнародний фестиваль сигар у Гавані

Міжнародний фестиваль сигар у Гавані, який проводиться в кубинській столиці вже в 24-й раз, розпочав свою роботу 26 лютого і зібрав понад 2,9 тисячі фахівців, бізнесменів і поціновувачів тютюну зі 108 країн.
Місцем проведення фестивалю за традицією став Палац з'їздів, де свої стенди розгорнули виробники сигар та виробники х'юмідорів — скриньок ручної роботи для зберігання "абанос" (habanos), як називають сигари на Кубі. Програма фестивалю передбачає відвідування учасниками форуму тютюнових плантацій на заході республіки, що вважається одним із найкращих тютюнових регіонів світу, та сигарних фабрик столиці. Крім того, гості зможуть взяти участь у різних майстер-класах, у тому числі зі скручування сигар.


Організатором заходу виступає корпорація Habanos - спільне підприємство кубинської державної компанії Tabacuba ("Табакуба") та британської компанії Imperial Tobacco ("Імперіал тобакко"). Habanos розповсюджує сигари 27 торгових марок класу преміум, виготовлених виключно вручну, більш ніж у 150 країнах. Найбільш високим попитом у світі користуються такі марки, як Cohiba ("Коіба"), Partagas ("Партагас"), Montecristo ("Монтекристо"), Romeo y Julieta ("Ромео та Джульєтта"), H.Upmann ("Аче Упманн" ) та Hoyo de Monterrey ("Ойо де Монтеррей").

У минулі роки гостями гаванського фестивалю сигар були такі знаменитості як лауреат Нобелівської премії з літератури Габріель Гарсіа Маркес, американський актор і політик Арнольд Шварценеггер, британська модель Наомі Кемпбелл.

Представники Habanos відзначають, що найбільший попит на кубинські сигари мають в Іспанії, Франції, Китаї, Німеччині, Швейцарії, Лівані, ОАЕ, Великобританії та Канаді. У США "абанос" не постачаються через введене Вашингтоном понад півстоліття тому торговельний ембарго щодо Куби. Тим часом 2016 року екс-президент США Барак Обама зняв обмеження на кількість сигар, які американські туристи можуть привозити з Куби додому.

Експорт сигар є одним із основних джерел бюджетних доходів Куби. За словами представників Habanos, останнім часом спостерігається значне зростання попиту на кубинські сигари у Китаї. Близько 65% виробництва тютюну на Кубі посідає район Вуельта-Абахо в західній провінції Пінар-дель-Ріо. У тютюнової промисловості карибської країни зайнято близько 200 тис. чоловік, а в розпал збирання врожаю - 250 тис. Tabacuba керує на Кубі 96 сигарними фабриками. На 46 із них сигари виробляються виключно на експорт і крутяться повністю вручну.