Погода на Кубі:

Погода у Гавані, Куба

Погода у Варадеро, Куба

Погода у Сантьяго-де-Куба, Куба

Погода у Кайо-Ларго, Куба

Погода у Сантьяго-де-Куба, Куба

Погода у Тринидад, Куба

Погода в містах Куби
Melagenina Plus, надія Куби проти вітіліго, проходить тестування.
Главная Melagenina Plus, надія Куби проти вітіліго, проходить тестування.

Melagenina Plus, надія Куби проти вітіліго, проходить тестування.

Нещодавно було оголошено, що триває дослідження , щоб продемонструвати ефективність і безпеку Melagenina Plus у пацієнтів з вітіліго. 

Ліки невідомі кубинцям; Його перші версії почали використовувати в 1980-х роках. У 1990-х роках було випробувано кілька рецептур продукту, поки не було отримано поточну версію, відому як Melagenina Plus. Він був широко вивчений під час клінічних випробувань у 2008 році.

У статті на веб-сайті Національної медичної бібліотеки США згадується мелагенін серед інших «нетрадиційних» продуктів для лікування вітіліго. Автори шкодують, що немає оновлених даних про препарат. 

Щоб конкурувати на вимогливому міжнародному ринку, ліки мають відповідати певним стандартам. Звідси необхідність і важливість проведення нових клінічних випробувань на Кубі зараз, щоб продемонструвати безпеку та ефективність Melagenina Plus. 

Сьогодні в програмі «Здоровий спосіб життя» ми обговоримо походження препарату та переваги його версії «Плюс», а також деякі загальні характеристики хвороби, яку він лікує. 

Від чого залежить колір шкіри?

Меланін - речовина, що виробляється нашим організмом і відповідає за колір шкіри. І не тільки це, але і волосся, і райдужка ока. Його виробництво залежить від набору високоспеціалізованих клітин, які називаються меланоцитами. Вони знаходяться в самому зовнішньому шарі шкіри, відомому як епідерміс, точніше в базальній мембрані, яка підтримує і живить її. 

Після вироблення меланін розподіляється по решті клітин епідермісу і визначає тон шкіри. Таким чином, люди зі світлою шкірою мають нижчу концентрацію меланіну, тоді як люди зі смаглявою шкірою мають вищу концентрацію.

Це не примха природи

Стаття в National Geographic пояснює важливість меланіну з еволюційної точки зору . Цей пігмент виконує функцію захисту організму людини від сонячного випромінювання. Як відомо, перші сліди Homo sapiens з'явилися в Африці, де опромінення цього типу дуже високе, тому переважаючий тон шкіри на африканському континенті темний.

Оскільки деякі громади мігрували в регіони, розташовані далі від екваторіального поясу, темна пігментація шкіри стала адаптаційним недоліком і з’явилися нові відтінки. 

Дослідження, опубліковане в 2014 році в Королівському суспільстві, показує, що, всупереч тому, що підозрювали протягом століть, більш висока концентрація меланіну в шкірі африканців є адаптивною перевагою в запобіганні раку в цьому органі .

У будь-якому випадку, меланін є важливим елементом будови шкіри людини. Дефіцит його концентрації визначає різні розлади або захворювання. 

Відповідно до Посібника з MNS, порушення пігментації шкіри поділяються на три великі групи . Гіпопігментація, яка є не що інше, як аномально низька концентрація меланіну в шкірі. Коли він широко поширений, ми маємо на увазі альбінізм. Найбільш серйозною формою даної патології є окулокутанна. У хворих спостерігається біле або рожеве забарвлення шкіри, райдужної оболонки очей і волосся, супроводжується розладами зору.

Інші фактори, які можуть спричинити гіпопігментовані ділянки, включають пухирі, опіки, інфекції, вплив хімічних речовин та захворювання шкіри, ураження яких зажили, такі як псоріаз або атопічний дерматит тощо.

З іншого боку, гіперпігментація не буде залежати лише від збільшення концентрації меланіну. Визначати це можуть і інші чинники, такі як запальні процеси, деякі захворювання, прийом деяких ліків і вплив сонячних променів.

Депігментація шкіри є наслідком зникнення меланіну. Він може бути генералізованим або локалізованим. Коли відбувається депігментація, ми маємо на увазі вітіліго .

Що таке вітіліго?

Причини захворювання до кінця не відомі. Визначальним фактором, як відомо, є загибель меланоцитів, клітин, що спеціалізуються на виробництві меланіну. 

Серед гіпотез, які намагаються пояснити це явище, є спадкові фактори, оскільки вітіліго може з'явитися в сім'ї. Іншою причиною, яка викликається, є наявність аутоімунних факторів.

Останнє відноситься до помилкової дії імунної системи, тобто захисту, щоб атакувати клітини організму, в даному випадку меланоцити. Нарешті, між вітіліго і деякими захворюваннями, зокрема гормональними, спостерігається не зовсім з'ясований зв'язок. Серед них одні патології, що вражають щитовидну залозу, інші, наприклад, цукровий діабет тощо.

Діагноз цього захворювання досить очевидний. Лікар-спеціаліст здатний розрізнити ділянки депігментації, хоча іноді для цієї мети використовують спеціальні інструменти. Аналізи крові зазвичай проводяться, щоб виключити будь-який зв’язок з іншими захворюваннями, такими як згадані вище.

Вітіліго переважно вражає певні ділянки тіла людини, особливо навколо природних отворів, таких як рот, ніс і очі. Соски, лікті, кінчики пальців, зап’ястя, коліна, генітальні та періанальні області також часто депігментовані. 

Захворювання зазвичай симетричне, тобто воно з’являється на обох сторонах тіла, і рідко буває генералізованим, тобто зазвичай не вражає все тіло.

Різноманітні методи лікування цього захворювання поки що не змогли вилікувати вітіліго, особливо у пацієнтів з великими площами ураженої шкіри.

Місцеве застосування, тобто на шкірі, сильнодіючих кортикостероїдів, таких як клобетазол, було найпоширенішим лікуванням протягом багатьох років, хоча й без особливого успіху. 

Також використовуються інгібітори кальциневрину . Це фермент, який бере участь у запальному процесі шкіри і має відношення до загибелі меланоцитів. 

Ще один терапевтичний варіант – лікування ультрафіолетовим світлом, яке вимагає до 100 сеансів і підвищує ризик раку шкіри. 

У деяких випадках використовується хірургічне втручання, тобто імплантація сегментів власної шкіри людини на певні ділянки.  Коли ураження невеликі, деякі люди можуть вибрати татуювання, щоб відновити колір.

Нарешті, у деяких випадках генералізованого вітіліго пацієнти вирішують депігментувати решту свого тіла. Це істотно підвищує ризик розвитку раку шкіри і викликає серйозний дискомфорт через несприятливу дію ліків, що використовуються для цієї мети.

Що таке Melagenina Plus?

Melagenina — це продукт, яким ми завдячуємо винахідливості та таланту кубинського гінеколога та фармаколога доктора Карлоса Мануеля Мільяреса Као (1939-2015). Цей кубинський вчений продемонстрував у середині 1970-х років, що екстракт людської плаценти в спиртовому розчині здатний індукувати вироблення меланіну меланоцитами, що технічно відомо як меланогенез. 

Крім того, цей продукт відповідає за розмноження цієї групи високоспеціалізованих клітин, чия кількість і функція змінюються у випадках вітіліго.

Згідно з повідомленням на веб-сайті кубинського туристичного та оздоровчого агентства Health in Cuba , завдяки успіху цього продукту в середині 1980-х років були створені заводи для виробництва Melagenina.

Однак лікування в ті перші роки було громіздким, тому що препарат потрібно було наносити на депігментовану шкіру кожні 8 годин. Потім пацієнт був підданий сонячному світлу протягом щонайменше 15 хвилин. Ці особливості призвели до поганої прихильності пацієнтів до лікування, а в деяких випадках і до відмови від них.

Тому наприкінці 1990-х років була розроблена нова формула для забезпечення більш простого застосування продукту, а також більшої ефективності та прихильності до лікування. 

Це було досягнуто завдяки включенню кальцію в оригінальну композицію. Таким чином було зафіксовано, що дію продукту було подовжено з 8 до 24 годин і що пацієнтам не потрібно було піддаватися сонячному світлу, що також зменшило ризик розвитку певної форми раку шкіри. Так виходить Melagenina Plus.

За даними спеціалізованого медичного видання, Melagenina Plus ефективний у 86% випадків , у деяких пацієнтів вдалося досягти репігментації всієї ураженої шкіри.

Серед факторів, що визначають ефективність продукту, є вік, у якому його вперше застосували. Доведено, що він набагато ефективніший для пацієнтів віком до 15 років, хоча його можна успішно застосовувати в будь-якому віці. 

Розмір ділянки шкіри, ураженої вітіліго, також є важливим фактором. У пацієнтів, у яких уражено менше 40% поверхні тіла, результати значно кращі. 

Згідно з цитованим дослідженням, немає істотних відмінностей щодо статі пацієнтів або тривалості лікування продуктом .

Щоб дізнатися більше про вітіліго та Melagenina Plus, OnCuba мала нагоду поспілкуватися з доктором Зобейрою Агірре Уллоа, спеціалістом з дерматології з великим досвідом лікування цих пацієнтів.

Чи поширене вітіліго?

Доктор Агірре Уллоа : Так, це дуже поширене захворювання, яке є предметом вивчення нашої спеціальності. Було проведено дисертації та визначено значний генетичний компонент у виникненні та розвитку цього стану. 

Яка природна історія цього захворювання?

Доктор Агірре Уллоа : Вітіліго зазвичай починається періорифіціально, навколо рота, очей... Існує діаграма, яка допомагає визначити ступінь ураження. У пацієнта може бути уражено 25%, 50%, навіть до 75% поверхні тіла. 

З мого досвіду, ступінь депігментованої ділянки пов’язаний з етіологією 1 . Важливо пам’ятати, що вітіліго часто не виникає окремо, а пов’язане з іншими захворюваннями, включаючи генодерматоз 2 .

Одним із елементів, які я часто спостерігав, є його зв’язок зі стресом, який є важливим фактором. Несподівані ситуації, такі як смерть члена сім’ї, розлучення або випадки людей, яким важко впоратися зі стресовими чи несподіваними ситуаціями, як правило, мають більш несприятливий результат і спостерігається збільшення депігментованих ділянок.

Чи можна сказати, що це психосоматична хвороба?

Доктор Агірре Уллоа : Безсумнівно, психологічний фактор дуже важливий. Є люди, які, коли ми повідомляємо їм діагноз вітіліго, сприймають це дуже природно. У цих людей прогресування захворювання зазвичай менший. В інших психологічний вплив дуже значний, особливо коли депігментовані ділянки знаходяться на обличчі; Це стає для них справжньою проблемою.

Які варіанти лікування доступні для цього захворювання?

Доктор Агірре Уллоа: Незважаючи на те, що було протестовано кілька варіантів лікування, жоден із них не вилікував вітіліго. 

У нашій країні, завдяки роботі доктора Міллареса з плацентою людини, був запатентований мелагенін, який успішно використовується протягом десятиліть і навіть продається за кордоном 3

Який у вас досвід застосування цього препарату?

Доктор Агірре Уллоа : Це ефективний препарат, але він не творить чудес. З мого досвіду, потрібен час, щоб наліт «закрився» мелагеніном. Іноді шкіра відновлює свою пігментацію через півроку лікування. Крім того, закриття бляшки не означає, що інша депігментована ділянка не може з’явитися в іншій частині тіла. 

Чи існують інші терапевтичні методи лікування хвороби?

Доктор Агірре Уллоа : У нашому центрі ми досягли хороших результатів, використовуючи аутологічну плазму, тобто власну плазму пацієнта, у лікуванні вітіліго на обличчі. За допомогою цього методу спостерігалися пацієнти зі значним рівнем репігментації.

Чи спостерігали ви побічні ефекти у пацієнтів, які застосовували мелагенін?

Доктор Агірре Уллоа : Ні, це ліки з дуже сприятливим профілем безпеки, і з мого медичного досвіду він не мав жодних побічних ефектів. Але поводитися з ним потрібно обережно. 

Діти не повинні це робити. Крім того, слід уникати контакту препарату зі слизовими оболонками, оскільки на них не можна наносити препарат, навіть якщо вони депігментовані; Я маю на увазі такі області, як рот, ніс, статеві органи тощо.  

Вийти на міжнародний ринок

Протягом понад 40 років мелагенін довів свою ефективність і безпечність у лікуванні пацієнтів з вітіліго. Той факт, що він виробляється з плаценти людини, звичайно, при дотриманні суворих заходів безпеки, гарантує сировину для виробництва цього ліки.

Зараз у нашій країні триває 3 фаза клінічних випробувань. Ймовірно, це пов’язано з необхідністю відповідності препарату міжнародним стандартам сертифікації та маркетингу на міжнародному ринку. 

Сподіваємось, усе це сприятиме розширенню доступу до цього препарату в аптечній та лікарняній мережах нашої країни.

Стаття взята з ресурсу   https://oncubanews.com/