Погода на Кубі:

Погода у Гавані, Куба

Яндекс.Погода

Погода у Варадеро, Куба

Яндекс.Погода

Погода у Кайо-Коко, Куба

Яндекс.Погода

Погода у Кайо-Ларго, Куба

Яндекс.Погода

Погода у Сантьяго-де-Куба, Куба

Яндекс.Погода

Погода у Тринидад, Куба

Яндекс.Погода
Погода в містах Куби
Віньялес визнан ЮНЕСКО геопарком
Главная Віньялес визнан ЮНЕСКО геопарком

Віньялес визнан ЮНЕСКО геопарком

Міністерство туризму (Mintur) Куби повідомляє, що ЮНЕСКО зробила ще один крок у своєму прагненні приєднатися до міжнародної мережі геопарків.

Експерти Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) та представники різних установ країни завершили у лютому 2024 року семінар зі створення першого кубинського геопарку в районі Віньялес, що належить західній провінції Пінар-дель-Ріо.

"Завдяки цьому ми стали на крок ближче до приєднання до глобальної мережі геопарків Міжнародної програми геопарків ЮНЕСКО", - повідомив Мінтур через соціальну мережу Facebook.
Організаторами семінару виступили представники Міністерства енергетики та гірничодобувної промисловості (Minem) та агентства ООН, в якому також взяли участь фахівці з відділів науки, технологій та довкілля, спадщини та інших відповідних організацій, повідомило джерело.

Підрозділ дослідницького центру Ecovida, який управляє геопарком Віньялес, виграв консультаційний грант ЮНЕСКО на реалізацію проекту, як нещодавно пояснив Мінтур.

У Національному парку Віньялес було виявлено 57 геооб'єктів, у тому числі 10, які становлять міжнародний інтерес, 23 — національного, 18 — регіонального та шість — місцевого значення.
Одним із найвідоміших місць у регіоні є долина Віньялес, яка має статус національної пам'ятки та культурного ландшафту людства.

Термін «геопарк» використовується для позначення єдиної географічної зони, в якій керуються об'єкти та ландшафти геологічного значення, з інтегрованою концепцією захисту освіти та сталого розвитку.